حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

پنج شنبه, ۱۳ آذر , ۱۳۹۹ 18 ربيع ثاني 1442 Thursday, 3 December , 2020 ساعت تعداد کل نوشته ها : 422 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 3×
مشترکان برق آذربایجان‌غربی بیش از ۲۱۶ میلیون ریال به شرکت برق بدهکار هستند
۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۲
شناسه : 2022
بازدید 41
0
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی: مشترکان برق آذربایجان‌غربی بیش از ۲۱۶ میلیون ریال به شرکت برق بدهکار هستندمدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی گفت: مطالبه شرکت توزیع نیروی برق استان ۲۱۶ میلیون و ۸۴۰ هزار ريال بوده كه 53 درصد از این میزان مربوط به ادارات و ارگان های دولتی استان است.
ارسال توسط : نویسنده : بیتا اختیاری
پ
پ

.اکبر حسن‌بکلو در گفت‌وگو با ارومیه نیوز، در خصوص آخرین وضعیت پرداخت مطالبات شرکت توزیع برق اظهار داشت: در حال حاضر وصول مطالبات شرکت از سوی ادارات ارگان‌ها و مردم در وضعیت مناسبی قرار ندارد.

وی تصریح کرد: درصد وصول مطالبات این شرکت در نمیه نخست امسال به میزان ۸۹٫۳ درصد و وصول نشده ۱۰٫۷ درصد است و امید است با همکاری تمامی سازمان‌ها و مردم مطالبات این شرکت وصول شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی به پیامدهای عدم وصول مطالبات اشاره کرد و گفت: عدم وصول به موقع مطالبات شرکت برق، باعث عدم تامین نقدیگی توسط شرکت توانیر ، تامین منابع مالی صنعت برق در کشور می شود که به تبع آن ،کاهش توسعه شبکه های برق ،کاهش خدمات و عدم پرداخت حقوق و مزایای پرسنلی می‌شود.

وی تصریح کرد همچنین در اجرای پروژه های عمرانی و تحقق برنامه های از پیش تعیین شده وقفه ایجاد شده و کاهش رضایت مندی متقاضیان و مشترکین و عدم اطمینان از پایداری شبکه برق را در پی خواهد داشت که غلبه بر این معضل نیازمند اهتمام و ترغیب مشتریان به پرداخت به موقع قبض برق مصرفی خود هستند.

حسن‌بکلو به عمده بدهکاران به شرکت توزیع برق اشاره و عنوان کرد: مطالبه شرکت توزیع نیروی برق استان ۲۱۶ میلیون و ۸۴۰ هزار ریال بوده که ۵۳ درصد از این میزان مربوط به ادارات و ارگان های دولتی استان که خوشبختانه با توجه به بخشنامه اخیر با استفاده از پتانسیل قانونی از محل اوراق تسویه خزانه صورت‌جلسه منعقد شده و در مرحله ثبت در سامانه سماد وزرات اقتصاد و دارایی است ومابقی بدهی مربوط به عموم مردم است.

 

وی بیان کرد: درحال حاضر ۳۹ درصد از مصرف کل برق استان متعلق به مصرف با تعرفه خانگی و ۹ درصد عمومی و ۲۵ درصد کشاورزی و هشت درصد سایر مصارف است.

 

حسن‌بکلو با اشاره به اینکه در ایام کرونا فقط ۱۰ درصد از مشترکین اقدام به قرائت و اعلام کارکرد کنتور برق خود کرده‌اند، گفت: با توجه به راه اندازی خدمات غیرحضوری از طریق سایت و اپلیکیشن جهت کاهش مراجعات مردمی و همچنین تبلغیات گسترده در فضای مجازی جهت استفاده مردم در ایام کرونا، متاسفانه استقبال چشمگیری صورت نگرفته است.

حسن‌بکلو عنوان کرد: در حال حاضر ۲۸ هزار و ۲۲ کیلومتر شبکه برق شامل ۱۵ هزار و ۵۱۶ کیلومتر شبکه فشار ضعیف و ۱۲ هزار و ۵۰۶ کیلومتر شبکه فشار متوسط در استان وجود دارد.

وی بیان کرد: این شبکه‌های برق بیش از یک میلیون و ۲۹۲ هزار و ۷۱۹ مشترک مشترک درسطح استان را تامین می‌کند که با توجه به مراجعه متقاضیان جدید وجهت ایجاد بستر امن وپایدار تامین برق مشترکین و کاهش تلفات و اصلاخ ولتاژ موجود سالانه به صورت میانگین۳۵۰ کیلومترنیز به شبکه موجود اضافه می‌شود.

حسن‌بکلو به تعداد مشترکان در سطح استان نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر تعداد کل مشترک در سطح استان یک میلیدن و ۲۹۲ هزار و ۷۱۹ بوده که تعداد ۹۵۹ هزار و ۹۷۳ مشترک متعلق شهرهای استان و تعداد ۳۳۲ هزار و ۸۱۸ مشترک متعلق به روستاهای استان است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.