حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

پنج شنبه, ۱۳ آذر , ۱۳۹۹ 18 ربيع ثاني 1442 Thursday, 3 December , 2020 ساعت تعداد کل نوشته ها : 422 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 3×
صرفه جویی در مصرف آب نیازمند مشارکت همگانی است
۰۲ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۲
شناسه : 1510
بازدید 115
3

صرفه جویی در مصرف آب، نیازمند مشارکت همگانی مردم است، در راستای ترویج فرهنگ صرفه جویی مصرف آب، برنامه ها ی فرهنگی و آموزشی مختلفی درایام مختلف سال از جمله تابستان از سوی شرکت آب و فاضلاب اجرا می شود. برنامه های پیش بینی شده از سوی متولیان تهیه و توزیع آب  زمانی اثربخش است […]

ارسال توسط :
پ
پ

صرفه جویی در مصرف آب، نیازمند مشارکت همگانی مردم است، در راستای ترویج فرهنگ صرفه جویی مصرف آب، برنامه ها ی فرهنگی و آموزشی مختلفی درایام مختلف سال از جمله تابستان از سوی شرکت آب و فاضلاب اجرا می شود.

برنامه های پیش بینی شده از سوی متولیان تهیه و توزیع آب  زمانی اثربخش است که مردم نیز با رعایت الگوی صحیح مصرف آب، از اسراف پرهیز و با صرفه جویی در مصرف این ماده ی حیات بخش، فرصت استفاده از آب را برای نسل های آینده نیز فراهم کنند.

با توجه به اینکه کشور ایران، از جمله کشورهای پهناور دنیاست و نیاز به آب شیرین در بخش های گوناگون، از جمله کشاورزی بسیار فراوان است، استفاده بهینه از آب، موجب بهره مندی از فعالیت های اقتصادی مناسب و ساماندهی اقتصاد کشور می شود.

با مصرف درست و بهینه آب و هدایت آن به بخش کشاورزی، می توان بسیاری از مواد غذایی مورد نیاز کشور را تأمین کرد تا نیازمند واردات از کشورهای دیگر نبود.
آب در پیدایش طراوت و شادابی محیط نقش مؤثری دارد و با صرفه جویی می توان هزینه های مربوط به تصفیه آن را صرف آبرسانی به مناطقی کرد که دچار کمبود آب هستند.

مصرف آب به طور مطابق الگوی مصرف و جلوگیری از هدر رفت آن، می تواند تا حدی جایگزین کمبود منابع تامین آب باشد، یکی از فعالیت های عمده که همیشه مورد تاکید شرکت‌های آب و فاضلاب قرارگرفته، مدیریت مصرف با هدف کنترل و کاهش مصارف‌غیرضروری است.

با توجه به افت آب های زیر زمینی که طی سالها جمع آوری شده و افزایش عمق چاه ها در برخی از مناطق شهری و روستایی به بالای ۳۰۰ متر و مشکلات بهره برداری از اینگونه چاه ها، لذا باید با فرهنگ سازی بحث مدیریت مصرف از طرق مختلف جدی گرفته شود که همکاری تمامی اقشار از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

میتوان در مدیریت مصرف استفاده از شیرهای اهرمی استفاده از مخزن ذخیره با حجم ۲۵۰ لیتر به ازای هر واحد مسکونی و پمپ ( به جای پمپ مستقیم به شبکه) سرکشی مرتب به کولرهای آبی و کنترل نشت آب از آن و گزارش استفاده غیر مجاز از آب را از جمله موضوعات قابل توجه مشترکین در این ارتباط نام برد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.