حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

پنج شنبه, ۱۳ آذر , ۱۳۹۹ 18 ربيع ثاني 1442 Thursday, 3 December , 2020 ساعت تعداد کل نوشته ها : 422 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 3×
سبزه هایی که در خانه گره زده شدند
۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۷
شناسه : 882
بازدید 152
3

هنوز باور نکردم بهار فرا رسیده است زیبایی نوروز و بهار ۹۹ زیر خروارها ترس و اضطراب از ویروس کرونا دفن شد سنت های زیبای نوروزی اعم از چهارشنبه سوری و هفت سین ودیدو بازدیدها از ترس ویروس کرونا متوقف شد. مردم خود تصمیم‌گرفتند که جای شادی زودگذر را با شادی و سلامتی بلند مدت […]

ارسال توسط :
پ
پ

هنوز باور نکردم بهار فرا رسیده است زیبایی نوروز و بهار ۹۹ زیر خروارها ترس و اضطراب از ویروس کرونا دفن شد سنت های زیبای نوروزی اعم از چهارشنبه سوری و هفت سین ودیدو بازدیدها از ترس ویروس کرونا متوقف شد.

مردم خود تصمیم‌گرفتند که جای شادی زودگذر را با شادی و سلامتی بلند مدت هم وطنان تعویض کنند.
همگان خوب فهمیدند که شادی خود با شادی دیگران گره خورده است از این رو تا جاییکه ممکن بود در خانه ها ماندند.

اما در سوی دیگر عده ای هم بودند که از تعطیلات به وجود آمده کمال استفاده را کرده و بار و بندیل سفر را بسته و بی توجه به هشدارها راهی سفر شدند و خدا داند چه بلایی بعد از پایان سفر بر سرشان خواهد امد و کدامین تخت بیمارستان منتظرشان خواهد بود.

اینک تقریبا به روزهای پایانی تعطیلات عید نزدیک شدیم همه ساله ایرانیان این روز را که روز طبیعت نام‌گرفته است جشن میگیرند و به دامان سر سبز طبیعت می روند

اما امسال سیزده فروردین با سالهای دیگر فرق دارد امسال مهمانی ناخوانده بر آسمان کشورمان سایه انداخته ولی با کمال تاسف عده ای بنا دارند با هر ترفندی که بوده به دل طبیعت بروند، و در کوچه های نا آشنای مرگ پرسه بزنند.

در عجبم که برخی سلامت خود و خانواده را با چه چیزی در روز سیزده بدر معامله خواهند کرد؟

سیزده فروردین در میان‌ما ایرانیان به روز نحس شهرت پیدا کرده که همه ساله با رفتن به آغوش طبیعت در صدد از بین بردن نحسی این روز بر می آمدیم
اما امسال نحسی سیزده با بیرون رفتن از بین نمی رود.

همه ساله سبزه های عید را در سیزده بدر گره زده و به دست آب می سپردیم تا آرزو هایمان بر آورده شود امسال سبزه ها را در خانه به نیت شکست کرونا گره خواهیم زد.

آن چه که مشخص است بخشی از اهمیت سیزده بدر بر اساس خرافات و بخشی دیگر بر اساس سنت است، سنتی که بخشی از آن اجرا می شود و بهتر است امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا این سنت ها به خاطر سلامتی مردم کنار گذاشته شود.

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.